PRZEPISY

Mazurek wielkanocny

SKŁADNIKI

60g mąki owsianej
60g mąki gryczanej Amarello
60g mąki ziemniaczanej
60g mąki kukurydzianej
100g mąki kokosowej
½ łyżeczki proszku do pieczenia bezglutenowego
½ łyżeczki sody
65g cukru trzcinowego
duża szczypta soli
1 jajko + 1 żółtko
1 łyżka jogurtu greckiego
200g zimnego masła

dodatkowo, nasza propozycja wypełnienia :
dżem pomarańczowy
masa kajmakowa
amarantus ekspandowany
jaglanka z miodem Amarello
pestki granatu
płatki suszonej róży

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Przygotowanie spodu:
Mieszamy ze sobą wszystkie mąki (gryczaną Amarello, owsianą, ziemniaczaną, kukurydzianą oraz kokosową). Dodajemy do nich pozostałe składniki: proszek do pieczenia, sodę, cukier trzcinowy, sól, jajko, żółtko, jogurt grecki i pokrojone w kostkę zimne masło. Zagniatamy szybko ciasto. Wyrobione ciasto owijamy folią i wkładamy na minimum 30 minut do lodówki.

Schłodzone ciasto rozwałkowujemy na papierze do pieczenia, na którym będziemy je piec. Wałkujemy na kształt prostokąta. Odcinamy nierówne brzegi, i z resztek ciasta formujemy rant. Ostrożnie przekładamy na płaską blaszkę. Ciasto pieczemy w temperaturze 180 stopni około 20 minut. Powinno być ładnie zrumienione. Blaszkę z ciastem wyciągamy z piekarnika i pozostawiamy do zupełnego ostygnięcia. Zimny spód do mazurka wypełniamy ulubionym świątecznym nadzieniem.

Nasza propozycja:
Ciasto smarujemy dżemem pomarańczowym, a następnie wykładamy na nie masę kajmakową. Dekorujemy amarantusem ekspandowanym i jaglanką z miodem Amarello. Układamy pestki granatu, posypujemy płatkami róży.

UŻYTE PRODUKTY

JAGLANKA Z MIODEM

JAGLANKA Z MIODEM

JAGLANKA Z MIODEM

JAGLANKA Z MIODEM